Nekilnojamo turto registras
 
Nekilnojamas turtas
PASLAUGOS
 Draudimas internetu
 Būsto draudimas
 Tarpininkavimas
 Kraustymosi paslaugos
 Būsto finansavimas
 Turto vertinimas
 Statyba
 Remontas
  • Buto remontas
 Interjeras
 Dizainas
 Būsto apsauga
 Geodezija
 Projektų valdymas
 Nekilnojamasis turtas
 Vilniaus vizija 2015
 Nekilnojamas turtas
 Namo Statyba nuo A iki Z
  • Projekto pasirinkimas
  • Sklypas
  • Pamatai
 NT pirkimas-pardavimas
  • Zemes sklypo pirkimas
  • Leidimas žemei įsigyti
  • Privačios žemės pirkimas
  • Naujo Valst.skl. pirk. ne žūp.
  • Naud. Valst.skl. pirk. ne žūp.
  • Nekilnojamo turto registras
  • Hipoteka
 NT Nuoma
  • Žemės nuoma
  • Nuomos procedūra
  • Naujo valst.skl. nuoma ne žup.
  • Naud. Valst.skl. nuoma ne žūp.
  • Patalpų nuomos sutartis
 Architektura
 Namai
  • Karkasiniai namai
  • Rastiniai namai
  • Mediniai namai
 Aplinkotvarka
 Būsto kreditai
 Butų nuoma
 Namų projektai
 Paskola
Nekilnojamo turto registrasNekilnojamojo turto registras

§         Nekilnojamojo turto registro veiklą bei registravimo jame tvarką nustato LR nekilnojamojo turto įstatymas (Valstybės žinios, 1996, Nr. 100-2261) bei LR Vyriausybės nutarimas „Dėl nekilnojamojo turto registrų nuostatų patvirtinimo“ (Valstybės žinios, 1998, Nr. 9-219).

§         Nekilnojamojo turto registre registruojamos daiktinės teisės į nekilnojamąjį turtą: nuosavybės teisė, turto patikėjimo teisė, valdymas, ilgalaikė nuoma ir kt., o taip pat atitinkamo nekilnojamojo daikto registro įraše gali būti daromos žymos apie šiuos juridinius aktus: pirkimo - pardavimo, mainų, dovanojimo, nuomos, panaudos, rentos sutartis, hipoteką, sandoriuose numatytus daiktinių teisių į nekilnojamuosius daiktus suvaržymus ir kt.

§         Lietuvos Respublikoje žemės (pirmiausia žemės ūkio ir rezidencinės paskirties), statinių, pastatų, nuomos, panaudos ir kitų daiktinių teisių registracija paprastai trunka kelias dienas:

§         Įmonės ir asmenys registruoja žemę, pastatus ir nuomą (žemės ir pastatų) VĮ „Registrų centras“ Nekilnojamojo turto registre.

§         Hipoteka (įkeitimas) yra registruojamas Centrinėje hipotekos įstaigoje pagal LR hipotekos įstatymą (Valstybės žinios, 1992, Nr. 31-951).

§         Šalys gali panaudoti žemės nuomos ar žemės pirkimo - pardavimo sutartis prieš trečiuosius asmenis tik įregistravus jas Nekilnojamojo turto registre.

§         Nekilnojamojo turto ar teisių į jį, juridinių faktų registracija paprastai užtrunka nuo dviejų iki dešimt darbo dienų.

§         Asmenys, norintys įregistruoti nekilnojamąjį turtą ar teises į jį, pagal turto buvimo vietą pateikia Gyventojų aptarnavimo biurui nustatytos formos prašymą bei dokumentus, patvirtinančius asmens, padavusio prašymą, teises į nekilnojamąjį turtą ar šio turto savininko prievoles, žemės sklypo planą bei dokumentus apie žemės sklype esantį kitą nekilnojamąjį turtą. Dokumentai turi būti pateikti dviem egzemplioriais; vienas iš jų turi būti dokumento originalas arba įstatymų patvirtintas tvarka patvirtintas jo nuorašas. Prašymą pateikia pats nuosavybės savininkas arba jo įgaliotas asmuo, kurio įgaliojimas yra patvirtintas notaro ar kitu įstatymų numatytu būdu.

§         Pateikus prašymą, biuras informuoja įmonę apie registracijos mokestį, remiantis vidutine žemės sklypo verte ir duoda įmonei VĮ „Registrų centras“ sąskaitos numerį. Į šią sąskaitą iki registracijos turi būti sumokėtas registracijos mokestis, kurio dydis nustatomas pagal Vyriausybės patvirtintą metodologiją. Už nekilnojamojo turto ir teisių į jį įregistravimą, imamas toks atlyginimas:

§         registruojant įsigyjamą nuosavybėn ar išnuomojama ilgesniam nei 3 metų terminui valstybinės žemės sklypą ne žemės ūkio veiklai - 0,5 procento minimalios indeksuotos žemės kainos arba 0,5 procento aukcione sumokėtos žemės vertės, jei žemė buvo parduota ar išnuomota aukciono tvarka;

§         registruojant įsigyjamą privačios žemės sklypą - 0,3 proc. perleidimo sutartyje nurodytos žemės sklypo kainos;

§         Asmenims maksimalus registracijos mokestis yra 1000 Lt, įmonėms 10.000 Lt. Vidutinis registracijos mokestis yra 100 Lt. asmenims ir 2000 Lt. įmonėms.

§         Paprastai prašymo nagrinėjimo ir patvirtinimo procesas paprastai trunka nuo vienos iki dviejų dienų. Įstatymas numato, kad prašymas įregistruoti nuosavybės teisę į nekilnojamąjį turtą turi būti išnagrinėtas, sprendimas dėl jo priimtas ir duomenys į nekilnojamojo turto registro duomenų bazę turi būti įrašyti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo padavimo dienos, o prašymas įregistruoti kitą daiktinę teisę, šios teisės suvaržymus, juridinius faktus - ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po prašymo padavimo.

§         VĮ „Registrų centras“ gali sprendimo priėmimą atidėti dėl aplinkybių, kurios trukdo nekilnojamojo turto registre įregistruoti daiktines teises į nekilnojamąjį turtą, šių teisių suvaržymus, juridinius faktus bei nustatyti ne ilgesnį kaip 1 mėnesio terminą minėtoms aplinkybėms pašalinti.

§         Kai priimamas sprendimas prašymą tenkinti, ne vėliau kaip per 24 valandas po sprendimo priėmimo duomenys įrašomi į nekilnojamojo turto registro centrinį duomenų banką. Padavusiam prašymą dėl įregistravimo asmeniui įteikiamas arba išsiunčiamas išrašas iš nekilnojamojo turto registro.

 

2016. Nekilnojamasis-turtas.lt. Visos teisės saugomos.
PASLAUGOS
NT naujienos
NT agentūros
NT portalai

INFORMACIJA
Apie mus

DISKUSIJOS
    Ką pasirinkti - nuomą ar nuosavą būstą? (33)
    Namo projektas (51)
    Priimtiniausias namo dydis (48)
    Medinis namas ar mūrinis? (39)
    Šildomos grindys ar radiatoriai? (47)
    Namo apdaila, kokią renkatės? (37)
    Blokeliai ar plytos? (50)
    Autonominis šildymas ar centrinis? (44)
    Nekilnojamasis turtas - burbulas ar neburbulas? (126)
    Mediniai namai (85)
    Nekilnojamasis turtas (54)
    Namas ar butas? (95)
    Tarpininkavimas (62)
    Interjeras (56)
    Virtuvės baldai ar buitinė technika? (77)

SMS SKELBIMAI
Norėdami parašyti skelbimą siųskite SMS žinutę numeriu 1656 su raktažodžiu TURTAS. Žinutės pavyzdys: TURTAS Jūsų skelbimo tekstas, Jūsų telefonas.
(žinutės kaina 1 Lt)

Turtas 1 k. butas zirmunose minties g. 4a/5 blokinis namas 30 kv + balkonas reikia remonto kaina 155000 tel. 865660555
Turtas PERKAME IVAIRIOS PASKIRTIES ZEME VAIZDINGOSE VIETOSE. SIULYTI IVAIRIUS VARIANTUS TEL. 861266664