Naudojamo valstybinės žemės sklypo pirkimas ne žemės ūkio paskirčiai (veiklai)
 
Nekilnojamas turtas
PASLAUGOS
 Draudimas internetu
 Būsto draudimas
 Tarpininkavimas
 Kraustymosi paslaugos
 Būsto finansavimas
 Turto vertinimas
 Statyba
 Remontas
  • Buto remontas
 Interjeras
 Dizainas
 Būsto apsauga
 Geodezija
 Projektų valdymas
 Nekilnojamasis turtas
 Vilniaus vizija 2015
 Nekilnojamas turtas
 Namo Statyba nuo A iki Z
  • Projekto pasirinkimas
  • Sklypas
  • Pamatai
 NT pirkimas-pardavimas
  • Zemes sklypo pirkimas
  • Leidimas žemei įsigyti
  • Privačios žemės pirkimas
  • Naujo Valst.skl. pirk. ne žūp.
  • Naud. Valst.skl. pirk. ne žūp.
  • Nekilnojamo turto registras
  • Hipoteka
 NT Nuoma
  • Žemės nuoma
  • Nuomos procedūra
  • Naujo valst.skl. nuoma ne žup.
  • Naud. Valst.skl. nuoma ne žūp.
  • Patalpų nuomos sutartis
 Architektura
 Namai
  • Karkasiniai namai
  • Rastiniai namai
  • Mediniai namai
 Aplinkotvarka
 Būsto kreditai
 Butų nuoma
 Namų projektai
 Paskola
Naud. Valst.skl. pirk. ne žūp.Naudojamo valstybinės žemės sklypo pirkimas ne žemės ūkio paskirčiai (veiklai)

§         Naudojamų valstybinės žemės sklypų pirkimo ne žemės ūkio paskirčiai (veiklai) procedūra iš esmės skiriasi nuo naujų valstybinės žemės sklypų pirkimo procedūros, kadangi netaikoma aukciono procedūra.

§         Investuotojas, suinteresuotas naudojamo valstybinės žemės sklypo pirkimu, kreipiasi į savivaldybės žemėtvarkos skyrių prašydamas patvirtinti, kad žemės sklypą bus galima įsigyti. Jei žemės sklypą įsigyti galima (gautas teigiamas atsakymas), investuotojas gauna iš savivaldybės žemės sklypo įsigijimo paraiškos formą.

§         Investuotojas, pageidaujantis ir turintis teisę pirkti naudojamus žemės sklypus, apskrities žemėtvarkos skyriui pagal žemės buvimo vietą pateikia:

1.      Prašymą pirkti žemės sklypą. Jeigu žemės sklypą pageidauja pirkti du ar keletas asmenų bendrosios (dalinės ar jungtinės) nuosavybės teise, jie pateikia prašymą, pasirašytą visų arba vieno iš jų, turinčio notariškai patvirtintą įgaliojimą atstovauti kitiems asmenims. Prašyme būtinai turi būti nurodytas atsiskaitymo su valstybe už perkamą žemės sklypą būdas – iš karto ar išsimokėtinai.

2.      Dokumentą, kurio pagrindu asmuo naudojasi žemės sklypu;

3.      Naudojamo žemės sklypo plano kopiją;

4.      Statinių ir įrenginių, esančių žemės sklype, teisinio registravimo dokumentus;

5.      Apskrities viršininko išduotą leidimas įsigyti nuosavybėn ne žemės ūkio paskirties žemės sklypą. Leidimą žemės sklypo įsigijimui privalo gauti Lietuvos Respublikos juridiniai asmenys bei užsienio fiziniai ir juridiniai asmenys;

6.      Namo bendrasavininkių rašytinį susitarimą dėl žemės sklypo dalių, įsigyjamų bendrosios dalinės nuosavybės teise, nustatymo arba (kai namo bendrasavininkiai nesutaria dėl žemės sklypo pasidalijimo – Vyriausybės nutarimo nustatytais atvejais priimtą apskrities viršininko sprendimą arba teismo sprendimą);

§         Apskrities žemėtvarkos skyrius, gavęs asmens prašymą pirkti žemės sklypą mieste ir kitus reikalingus dokumentus, per 10 dienų pateikia jų kopijas su lydraščiu savivaldybės valdybai ir prašo:

1.       parengti parduodamo žemės sklypo planą;

2.       pasiūlyti parduodamo žemės sklypo specialiąsias žemės ir miško naudojimo sąlygas;

3.       nustatyti parduodamo žemės sklypo urbanistinius–architektūrinius apribojimus ir sąlygas pagal žemės sklypo detalųjį planą;

4.       pateikti pasiūlymą dėl žemės servitutų nustatymo;

5.       apskaičiuoti parduodamo žemės sklypo vertės priedą dėl inžinerinių statinių;

6.       apskaičiuoti žemės sklypo vertę;

7.       nustatyti žemės sklypo naudojimo būdą ir pobūdį pagal teritorijų planavimo dokumentą.

§         Savivaldybės valdyba reikalingą informaciją parengia ir pateikia per mėnesį nuo apskrities žemėtvarkos skyriaus kreipimosi. Parduodamo žemės sklypo planas parengiamas vadovaudamasis detaliuoju planu, žemės sklypo ribų specialiuoju planu arba žemėtvarkos projektu.

§         Apskrities žemėtvarkos skyrius, gavęs informaciją (duomenis) iš savivaldybės valdybos nustatyta tvarka apskaičiuoja parduodamo žemės sklypo vertę, parengia valstybinės žemės pirkimo– pardavimo sutarties projektą. Jeigu savivaldybės valdybos pateikta informacija (duomenys) rengiant šios sutarties projektą buvo tikslinama, valstybinės žemės pirkimo–pardavimo sutarties projektas derinamas su valdyba.

§         Žemėtvarkos skyrius parengtą valstybinės žemės pirkimo–pardavimo sutarties projektą suderina su pirkėju, kuris raštu patvirtina, kad sutinka su perkamo žemės sklypo kaina ir kitomis sutarties projekte išdėstytomis žemės sklypo pirkimo sąlygomis.

§         Suderintą su pirkėju valstybinės žemės pirkimo–pardavimo sutarties projektą kartu su prašymu nusipirkti žemės sklypą ir reikiamais dokumentais rajono arba miesto žemėtvarkos skyrius per 10 dienų pateikia apskrities viršininkui. Apskrities viršininkas per 10 dienų nuo šių dokumentų pateikimo priima sprendimą parduoti žemės sklypą arba prašymo netenkinti, tai įformindamas įsakymu.

§         Jeigu priimamas sprendimas žemės sklypą parduoti, įsakyme nurodoma, kad žemės sklypą leidžiama parduoti valstybinės žemės pirkimo–pardavimo sutarties projekte nurodytomis sąlygomis (arba su atitinkamais tų sąlygų papildymais ir pakeitimais). Sutarties projektas ir kiti dokumentai pridedami prie įsakymo kaip neatskiriamas priedas.

§         Žemėtvarkos skyrius per 5 dienas po apskrities viršininko sprendimo parduoti žemės sklypą priėmimo praneša pirkėjui, kad jis turi sumokėti valstybinės žemės pirkimo–pardavimo sutarties projekte nurodytą žemės sklypo kainą sutartyje nurodytoje banko įstaigoje (skyriuje, filiale), sąskaitos (-ų) numerį (-ius), taip pat nurodo sutarties pasirašymo vietą bei laiką (iš anksto suderinęs tai su pirkėju).

§         Pirkėjas, sumokėjęs nurodytą sumą arba jos dalį, jeigu žemės sklypas perkamas išsimokėtinai, su apmokėjimą patvirtinančiu banko įstaigos (skyriaus, filialo) dokumentu atvyksta sutartu laiku į apskrities žemėtvarkos skyriaus pasiūlytą vietą pasirašyti žemės pirkimo–pardavimo sutarties.

§         Parduodant valstybinę žemę, valstybei atstovauja ir valstybinės žemės pirkimo–pardavimo sutartį pasirašo atitinkamos apskrities viršininkas arba jo įgaliotas apskrities viršininko administracijos atstovas. Kartu su pasirašyta sutartimi žemės sklypo pirkėjui įteikiamas šio žemės sklypo planas. Sutartį patvirtina notaras.

§         Sutartis per 3 mėnesius turi būti užregistruojama Nekilnojamojo turto registre.

 

 

2016. Nekilnojamasis-turtas.lt. Visos teisės saugomos.
PASLAUGOS
NT naujienos
NT agentūros
NT portalai

INFORMACIJA
Apie mus

DISKUSIJOS
    Ką pasirinkti - nuomą ar nuosavą būstą? (33)
    Namo projektas (51)
    Priimtiniausias namo dydis (48)
    Medinis namas ar mūrinis? (39)
    Šildomos grindys ar radiatoriai? (47)
    Namo apdaila, kokią renkatės? (37)
    Blokeliai ar plytos? (50)
    Autonominis šildymas ar centrinis? (44)
    Nekilnojamasis turtas - burbulas ar neburbulas? (126)
    Mediniai namai (85)
    Nekilnojamasis turtas (54)
    Namas ar butas? (95)
    Tarpininkavimas (62)
    Interjeras (56)
    Virtuvės baldai ar buitinė technika? (77)

SMS SKELBIMAI
Norėdami parašyti skelbimą siųskite SMS žinutę numeriu 1656 su raktažodžiu TURTAS. Žinutės pavyzdys: TURTAS Jūsų skelbimo tekstas, Jūsų telefonas.
(žinutės kaina 1 Lt)

Turtas 1 k. butas zirmunose minties g. 4a/5 blokinis namas 30 kv + balkonas reikia remonto kaina 155000 tel. 865660555
Turtas PERKAME IVAIRIOS PASKIRTIES ZEME VAIZDINGOSE VIETOSE. SIULYTI IVAIRIUS VARIANTUS TEL. 861266664